סייר
 
אפשריות
Rss קטגורייות

תשובה

מספר מאמר: AA-00330 צפיות: 4149 נוצר: 04/12/2012 11:25 עדכון אחרון: 04/12/2012 12:15 0 דירוג/ מצביע


ישנם שתי דוחות שונים לאיתור עסקאות. דוח "חיפוש עסקה מפורט" לאיתור חיובי אשראי ן"דוח מסמכים" לאיתור חשבוניות מס קבלה / חשבוניות זיכוי.

 1. חיפוש עסקה מפורט: דוחות -> 6. חיפוש עסקה מפורט.
 2. דוח מסמכים : דוחות -> מסמכים -> דוח מסמכים.


כתבנו מחדש את שתי הדוחות הללו וניתן לחפש עסקה לפי כול השדות הקיימים. בנוסף ניתן לבחור איזה שדות להציג בדוח ע"י בחירה ב "בוחר השדות".

להלן התשובה שלנו לצירוף המאמר שלך תשובתנו בכחול מודגש:

איתור חשבונית

לא פעם קורה שצריך לאתר חשבונית או תשלום מהעבר.

בקארדקום יש שתי אפשרויות חיפוש:

 • חיפוש עסקה לפי מספר. הכוונה למספר עסקה פנימי בתוך מערכת קארדקום (ID). תהרגו אותי, אבל אין לי מושג מתי משתמשים באפשרות הזו. יש לי את המערכת כבר שנתיים ומעולם לא עשיתי את זה. מיועד ללקוחות עם מערכות חיצונית שיש בידיהם את מספר העסקה או לאיתור עסקה מחשבונית.
 • חיפוש עסקה מפורט. חיפוש לפי פרמטרים שונים (וגם משונים).כול הפרמטרים של חיפוש הם לפי בקשות של לקוחות.

 

עזבו את זה שיש קו תחתון על הכותרת (למרות שזה לא קישור) טופל. יש פה כמה דברים הרבה יותר מוזרים.

אלה תסריטי השימוש הנפוצים, לפחות אצלי:

 1. לקוח רוצה לקבל שוב חשבונית שנשלחה אוטומאטית מהמערכת. יש לאתר את החשבונית מדוח מסמכים.
 2. לקוח רוצה לקבל זיכוי על עסקה שביצע בעבר. אנחנו רוצים לבדוק כמה בדיוק שילם ובאיזה כרטיס (4 ספרות אחרונות) לפני שמבצעים זיכוי. יש לאתר את הלקוח מדוח מסמכים או דוח עסקאות שם בעל הכרטיס.
 3. אנחנו רוצים לאתר זיכויים או חיובים כחלק מהעבודת הנהלת החשבונות. כנ"ל איתור לפי דוח מסמכים.

כל החיפושים שאני עשיתי במערכת בשנתיים האחרונות היו אחד מ-3 סוגים:

 • כל העסקאות לפי סיומת כרטיס (תסריט 1/2) – הדרך הכי קלה למצוא את כל העסקאות של לקוח מסוים, כשהוא יודע באיזה כרטיס הוא השתמש (זה לא תמיד המצב). ניתן היום גם לפי ת.ז. שם בעל הכרטיס או דואר אלקטרוני.
 • לפי שם על החשבונית / דוא"ל (תסריט 1/2) – לאותו מקרה כמו האפשרות הראשונה, אבל אי אפשר לעשות את זה כאן. צריך לייצא את כל הנתונים מטווח תאריכים לאקסל ולחפש שם. אין צורך היום אפשר ישירות בדוח.
 • לפי תאריך/טווח + סכום/טווח (תסריט 1/2) - גם לאותו המקרה, אבל זו אפשרות ממש לא רצויה, במיוחד אם התאריך או הסכום לא ידועים. הכי גרוע זה כששניהם לא ידועים – יוצאות תוצאות רבות. מבחינה ביצועים חייבים להגבלי את הדוח בתאריכים. ללא הגבלה זו הדוח יכול לקחת דקות רבות.
 • לפי סוג עסקה + תאריך (תסריט 3) – די נדיר.

מעולם לא השתמשתי באף אחד מהחיפושים האחרים שניתן לעשות פה. גם אם לא כל הלקוחות כמוני, אני משוכנע שהיה אפשר לשפר כאן בכמה וכמה דברים:

 • לאפשר לחפש לפי שדות מהחשבונית. זה ממש הכרחי. ניתן בדוח חשבוניות ומשם לאתר את מספר העסקה.
 • להפריד כאן בין שדות חיפוש נפוצים (סכום, תאריך, סוג עסקה) לבין שדות נדירים יותר (כל השאר) ואולי להציג את הנדירים רק אם המשתמש מבקש – כמו advanced search שמוכר ממקומות אחרים. קוראים לעקרון הזה progressive disclosure, או חשיפה הדרגתית – לחשוף רק את מה שצריך בזמן שצריך אותו (התמונה המקושרת מתוך קלפים שחילקנו בכנס UXI Live 2011). הלקוח יכול לבחור איזה שדות להציג בעזרת בחור השדות.
 • להצמיד את "מסכום ל"עד סכום", אולי אחד מעל השני. הורד נשאר רק סכום.
 • ליישר שדות כמו שצריך, זה נראה קצת כמו ספגטי כרגע (בהשאלה מעולם הפיתוח). טופל
 • לשים את כפתור ה"חפש" שבקצה הטופס בצד ימין, מיושר לשדות הטופס. הכוונה לעקרון של מסלול ברור להשלמת הטופס. אולי גם להגדיל את הכפתור כפי שהצעתי למעלה. לא ניתן , הלחצן חפש תלוי בתאריכים הנבחרים. במידה ויורד לא תהיה האפשרות "החודש" "חודש לפני" וכו..

 

 

 

 

 

 

הערות
 • אין הערות למאמר זה.
תמיכה 03-9436100
כל הזכויות שמורות לחברת קארדקום בע"מ